•Anime Vampire•
Bun venit ! bighug

Iti place forumul ;;) ? atunci alaturate si tu comunitati anime-vampire , asa vom putea deveni o familie mai mare. bighug

•Anime Vampire•
Bun venit ! bighug

Iti place forumul ;;) ? atunci alaturate si tu comunitati anime-vampire , asa vom putea deveni o familie mai mare. bighug

•Anime Vampire•
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

•Anime Vampire•

~ ~ Un forum a celor pasionati de anime si vampirii ~ ~
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Regulile Simulatorului Sekai

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeDum Oct 16, 2011 1:45 am

1. Va faceti un character
2. Un partener
3. Un dusman [:x] [ VREAU SA VAD DUSMANI PUTERNICI , FOARTE PUTERNICI , DAR SA NU FIE ZEI ! ]
4. Dusmani se cunosc intre ei si sunt intr-o alinta Fukushu …Oricum alianta a fost create de un baiat pe nume Suingu , membri trebuie sa fie respectosi cu Suigun [oricum cred ca o sa aiba cei 7 ani de acasa ] … In fine ce trebuie sa stiti voi e ca in alianta se intra foarte greu , Suigun are un scop dar acesta va fi dezvaluit pe parcurs .. . Fiecare membru are un numar [Ca de obicei defapt …nu cred ca trebuie sa va mai spun ca numarul respective inseamna cat de puternic e dusmanul]
5. Despre caractere ar trebui sa stiti ca :
Vreau sa vad rase noi si la character si la partener …DAR NU RASE DIN ANIMEURI … pentru fiecare rase postati in topicul special …
Dusmani pot sa aiba o rasa inventata sau demoni /vampire /ninja etc…etc
Nu va faceti rasa invincibila ca ma supar ….si credeti-ma ca nu o sa va placa ce o sa se intample

6. VREAU SA VAD MAI MULTA COMUNICARE INTRE CARACTERE …NU MA REFER COMUNICARE INTRE CARACTERELE VOASTRE , CI INTRE CARACTERELE LUI x SI y …[daca nu ati inteles spune-ti]
7. Ar trebui sa stiti :
7.1. Nu o sa aveti abilitati infara de cele ale rasei [pentru un timp] asa ca alegeti abilitatile cu atentie[abilitatile de control al elementelor nu sunt acceptate ] viteza si teleportarea sunt abilitati care au orice rasa
7.2 Daca rasa se bazeaza pe viteza atunci sa nu vad ca “X” are rasa bazata pe viteza iar “Y” il poate ajunge sau vedea [cand “X” isi foloseste abiliatatea de viteza la putere maxima]
7.3 Aveti voie sa va imprumutati cu : poza , nume , arma …si atat
7.4 Caracterul si partenerul nu se cunosc /se cunosc …voi alegeti doar sa scrieti la reguli daca se cunosc sau nu
7.5 In regatul Sekai se petrece actiune .
Sekai e un regat linistit care are dusman pe alinta Fukushu . Regatul Sekai este impartit in doua regate mai mici : Ankoku si Seimei, cele doua regate se inteleg deci nu au motiv sa lupte intre ele s-au unit in urma cu 210 ani ,fiecare regat are proprie familie regala . Seimei a avut o printesa care a disparut acum 200 de ani , cand printesa avea 5 ani .
7.6 Printesa trebuie sa fie gasita deci vreau sa vad macat intentia de a o cauta
7.7 Fiecare membru al regatului are un rank …dat de print/printesa din Ankoku si/sau cineva din familia regala [oricare familie regala ]
7.8 A doua familie regala are si ea un mostenitor /mostenitoare
7.9 REGULA ASTA E SPECIALA PENTRU CINE DORESTE CA CARACTERUL LUI/EI SA FIE MOSTENITORUL/MOSTENITOAREA din Ankoku :
7.9.1. Daca aveti caracterul mostenitorul/mostenitoarea vreau sa vad ca mostenitoarea/mostenitorul tine la ambele regate
8. Acum terminand cu regulile de la punctul 7 incepe cu rankurile care arata cam asa …fiecare au cate un bonus [il scriu in paranteza]
Medic [abilitatea de a vindeca , abilitatea asta va fi mai puternica pentru cei care se bazeaza strict pe medicina, cei care se lupta cu sabile vor sari peste acest rank deci nu vor avea aceasta abilitate]
Garda [ isi descopera arma]
Garda nivel 2 [ al doilea nivel al armei + viteza putin mai mare]
Garda nivel 3 [poti controla un element al naturi [la alegere]]
Locotentent [poti controla un al doilea element al naturi [ la alegere]
Garda regala [unul dintre elemente se va inchipui intr-un animal care se va putea uni cu arma , arma poate atinge nivelul 3....dupa un timp poti uni cele doua elemente ]
Medic regal [ controleaza abilitatile de vinecare la cel mai inalt nivel iar puterea lui este mult peste cea a unui medic sau a unui locotenent. ]
+
Ao no Fumetsu - [Obti o abilitate pentru arma]


Ce trebuie sa indeplineasca ca sa atinga urmatorul grad ?”
Uite aici :
Medic – Sa atingi nivelul 1 la "medicina" dupa un examen
Garda –Sa atingi nivel 1 dupa ce ai fost instruit o perioada
Garda nivel 2 - Pentru a atinge gradul acesta trebuie sa treci de un examen si sa atingi nivelul 15
Garda nivel 3 - Acest grad poate fi dat doar de familia regala , acest grad se da foarte rar persoanelor care sunt trecute cu mult peste gradul : "Garda nivel 2 " dar nu sunt suficient de puternice pentru a afunge "Locotenent" ....[Cand treci de nivel 30]
Locotenent - Doar cand a batut sau a facut egal cu un locotenent [De la nivel 45]
Garda regala – Obtin doar persoanele puternice , garda regala apara doar pe cel care la facut “Garda regala “ , adica cineva din familia regala , la acest rank ajung doar cei foarte foarte puternici [De la nivel 65]
Medic regal – obtin medici foarte experimentati , medici regali vindeca doar pe cei din familile regale
Incepem de la rankul garda sau medic . Cei din familia regala au grad “Regal” [Nivel 30 la medicina , 20 la lupta corp la corp si 25 la lupta cu arme ]
+
Ao no fumetsu - Gradul acesta sa da foarte foarte rar , persoanelor care sunt mult peste nivelul unei garzi ragale si peste nivelul unui medic regal. Doar o persoana a putut atinge acest grad . Maximul de persoane care pot avea acest grad e de 3 , acum nimeni nu il detine . Cei din acest grad au dreptul de a schimba gradul garzilor de orice nivel , garzilor regale , locotenetilor , medicilor , medicilor regali. [Nivel 80 la lupta , 40 la medicina ]
Model pentru profil :
Spoiler:
*Ce e notat cu “optional” nu trebuie scris obligatoriu cand faceti profilul dar va rog sa complectati in timp

Model pentru rasa :
Spoiler:

Edit :
Cei cu rankul "Regal" de cand se nasc au tot ce dobandeste o garda pana devine garda regala...ma refer aici ca : poate controla doua elemente ale , ele se pot intruchipa intr-un animal si pot intra in arma , arma lui/ei are 3 nivele
Cei de cu grad "garda regala" pot controla doar un element dar cei cu rank "Regal " pot controla doua deoarece vreau ca cei din familia regala sa fie mai puternici ca garzile regale
Cei din familia regala al doilea element o sa si-l descopere pe parcurs . Apoi prin antrenament pot sa uneasca doua elemente
Foc + Pamant= Lava
Foc + Fulger=Lumina
Apa + Pamant=Lemn
Apa + Vant=Gheata
Apa + Fulger=Furtuna
Pamant + Vant=Praf
Pamant + Fulger=Cristal

Cu ocazia asta va spun ca daca aveti idei/critici/sugesti care credeti ca ar ajutasau/si imbunatati simulatorul puteti sa le postati la reguli , nu ma supar sa va vad ideeile /criticile/sugestile
P.s : Stiu ca e prea lung regulamentul sper sa nu puneti critica asta laughing big grin



Eu sunt :
Caracter 1 :
Saya (nici un anime )
Caracter 2 :
Rosa (nici un anime)
Caracter 3 :
Shoku _(Grimmjow , Bleach) , (poza)
*Caracterele mele 1 si 2 se cnosc :d


Ultima editare efectuata de catre Kaze no stigma in Lun Oct 24, 2011 4:14 am, editata de 10 ori
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeDum Oct 16, 2011 2:00 am

sunt total ametitaaaaaa...nu credeam ca o sa termin de citit...


Ultima editare efectuata de catre Lucid Atray in Mar Oct 18, 2011 4:08 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeDum Oct 16, 2011 2:01 am

ti-am zis ca e un roman laughing
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMar Oct 18, 2011 4:13 pm

eu imi schimb caracterele [pt prima si ultima data]
Caracterele mele sunt:

Kei___Kei Takishima (Special A)___nume, poza (e mostenitorul regatului Ankoku)
Hikari___Hikari Hanazono (Special A)___nume, poza
Shiki___Shiki (Togainu no Chi)___nume, poza
caracterele mele 1 si 2 se cunosc rock on
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMar Oct 18, 2011 8:32 pm

Ok ...Cu ocazia asta spun ca caracterele mele si ale tale NU se cunsc :d
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMar Oct 18, 2011 8:34 pm

ok Regulile Simulatorului Sekai 364988687
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Oct 19, 2011 2:18 am

imi schimb caracterul 2 ..
Nu promit ca asta o sa fie ultima schimbare
Schimb din :
Rosa ___ (nici un anime)
Schimb in :
Yamato ___Yamato Naeo (Maji de Watashi ni Koishinasai)___poza ,nume
Caracterele 1 si 2 nu se cunosc (se cunosc dar nu s-au mai vazut de mult)
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 2:59 am

la data de Dum 23 Oct 2011 - 23:13 :
peace sign Doua graduri noi :dancing:
Am notat cu culoarea galben si violet unde am editat , deci spor la citit .

_________________________
Mia venit o noua ideea ( de obicei cuvantul asta inseamna ori "probleme" ori "un nou simulator " ...dar acum nu are nici unul din acele intelesuri)
Uitati la ce m-am gandit :
1.Dusmani sunt cam inuli din punctul de vedere asa ca daca vreti puteti sa vi stergeti sau daca nu puteti sa ii lasati (nu ma deranjeaza daca ii lasati )
2. Cei care isi sterg dusmani pot sa isi adauge un al 3-lea caracter
Caracterul 3 are urmatoarele reguli (pe langa celelalte)
1 .Are orice grad vreti voi , dar nu va permit sa aveti gradul "Ao no Fumetsu"
2. Caractere 3 se cunosc intre ele ...caracterul 1 si caracterul 2 se cunosc/nu secunosc ...sau ...caracterul 1 cunoaste caracterul3 iar caracterul 2 nu cunoaste caracteru...voi alegeti , doar sa scrieti
3. Caracterele 3 poate fi ruda a unuia dintre caractere (Puteti sa spuneti ca a fost considerata moarta /sau a fost moarta si a fost inviata )
_____________________
Acum ideea mea genial de proasta :
In simulator trec 3 ani, 3 ani in care fiecare caracter "a imbatranit" ...Topicul actual "~Discuti~ Simulator Seikai" va fi inchis dupa ce Bia face un scurt rezumat al luptei
____
DACA VRETI SA VA SCHIMBATI POZELE DE LA PERSONAJE CU PERSONAJE DIN ANIME ACUM E MOMENTUL
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 3:10 am

AM INTELES SEFA!
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 3:12 am

ma bucur ...scrie care e caracterul tau 3 si daca se cunoaste sau nu cu caracrele 1 si 2

-Imi pun caracterul 3 dupa ce ii gasesc un nume -
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 3:15 am

Bine...Am doar o intrebare...Am voie sa imprumut de la personaje anime sau nu?
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 3:17 am

Ai voie sa imprumuti : Nume , poza
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 3:20 am

Ok...

Caracterul 3:
Saito___Saito Hajime (Hakuouki)___nume poza
Caracterele 1 si 2 nu se cunosc cu caracterul 3


Ultima editare efectuata de catre Togainu no Chi in Mier Noi 02, 2011 3:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitimeMier Noi 02, 2011 3:33 am

Caracter 3 :
Lisa _nici un anime
Caracterele 1 si 2 nu cunosc caracterul 3

Ceva impostant : Caracterele 2 au mai putut creste maxim un grad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Regulile Simulatorului Sekai Empty
MesajSubiect: Re: Regulile Simulatorului Sekai   Regulile Simulatorului Sekai I_icon_minitime

Sus In jos
 
Regulile Simulatorului Sekai
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulile Simulatorului
» Profil simulatorului Sekai
» Albumul simulatorului Seikai
» Regulile Simulatorului ^^
» Regulile Simulatorului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
•Anime Vampire• :: Simulatoare :: Simulatoare :: Arhiva simulatoare :: Arhiva simulatoare :: Simulator Sekai-
Mergi direct la: