•Anime Vampire•
Bun venit ! bighug

Iti place forumul ;;) ? atunci alaturate si tu comunitati anime-vampire , asa vom putea deveni o familie mai mare. bighug

•Anime Vampire•
Bun venit ! bighug

Iti place forumul ;;) ? atunci alaturate si tu comunitati anime-vampire , asa vom putea deveni o familie mai mare. bighug

•Anime Vampire•
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

•Anime Vampire•

~ ~ Un forum a celor pasionati de anime si vampirii ~ ~
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Regulile simulatorului Nyu

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeLun Dec 26, 2011 8:37 am

Deci si prin urmare dizzy dupa cum se vede am o noua idee pt un nou simulator , de data asta nu va fi o idee originala ...ci putin inspirata din doua animeuri care NU au nimic in comun , e vorba drespre animeurile :Sperical A si 07 Ghost
De la 07 ghost nu am imprumutat aproape nimic numai ideea de "scoala militara " / "academie militara " ...sincer cand am vazut primul ep mi-a venit ideea
De la Special a am imrumutat ideea de "primi 7 cei mai buni sunt intr-o clasa speciala " ...dar vor fi primi 6 ...

Poveste : Acum 3 ani a avut loc un razboi iar regatul Nyu , unul dintre cele mai puternice regate , a castigat dar au murit multi oameni printre acesti oameni a fost si regina regatul , o regina calma care tinea la toti oameni din regat .La cererea catorva nobili regele s-a recasatori cu o femeie nu tocmai pe placul tuturor. . . dar cine i se impotrivea disparea sau murea . . . Dupa doua luni de la casatorie mostenitori tronului au disparuti (mostenitori erau copii primei regine).Pentru ai "cinsti" pe cei mai buni elevi ai celei mai bune scoli prima regina , "conducea" o clasa in care erau cei mai puternici 3 baieti din academie si cele mai puternice 3 fete din academie , aceasta clasa e acum condusa de regina curenta .

Reguli :
-va creati 3 caractere mor mor
-puteti sa alegeti orice rasa inafara de om , aveti voie sa inventati rasa daca doriti (faceti un topik nou pt fiecare rasa noua)
-puteti imprumuta de la personaje anime maxim 3 lucruri...cred ca stiti deja ce ...dar totusi va zic : nume,poza, istorie , rasa ...
-caracterele nu se cunosc intre ele (exceptie : sunt rude (nu dinalea de fasole))
-vreau sa vad ca caracterele persoanei x si caracterele persoanei z vorbesc mult
-caracterele sa fie foarte puternice
pfft

noko As vrea sa am doua caractere fete si un caracter baiat , te superi Bia ? fata de catelus . . . daca da te rog spune-mi :D wink
Edit: intreb pt ca tu Bia ar trebui sa ai doua caractere baiat si unul de fata

Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMier Dec 28, 2011 5:46 am

nu te teme ca nu ma supar... noko
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:21 am

super ^_^ ...eu o sa fiu ...hmmm
Caracter 1 : Yuuka
Caracter 2: Daisuke
Caracter 3 : Dea
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:24 am

Eu o sa fiu:
Caracter 1: Mikage
Caracter 2: Takeru
Caracter 3: Hime
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:27 am

aaa...am uitat sa spun doua lucruri :
1. In fiecare an elevi cad in alte clase asa ca ei nu stiu in ce clase au cazut acum
2. O sa afle cand merg ta "avizier " si se uita ...adica cand incepe anul nou din academie ...adica acum (cand fac subiectul discutiii)
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:53 am

Am inteles!


Ultima editare efectuata de catre INSONA in Mier Ian 25, 2012 10:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMar Ian 31, 2012 2:18 am

~In simulatorul Nyu ~
Au mai trecut 2 ani , caracterele au ramas in A+
~Puteti sa va schimbati pozele de la caractere daca vreti , daca nu lasatile asa , dar au trecut 2 ani asa ca caracterele s-au schimbat ~
~Faceti o scurta descriere a personajelor ,adica ce au facut in astia 2 ani ~
~De data asta au ramas in aceasi clasa iar in locul celor morti au venit persoane noi dar care nu au rezistat mult timp si au plecat ~

Edit :
Acum am ceva de adaugat ...nu are legatura cu faptul ca ti-ai schimbat tu caracterul
Deci
: dupa ce fiecare persoana isi ia examenul (daca si-l ia ) poate sa
intre intr-o anumita "echipa" ...in functie de media cu care a luat
examenele acea persoana si daca seful "echipei" e de acord poate intra
la:
-Garzile de elita
-Asasini
-Medici [pt medici va trebui sa se mai faca un curs de jumatate de an]
-Spioni
-Garzi
-Mesageri
-Profesori [nu e neaparat o echipa , se mai face un curs de 3 luni ]
Am postat in ordinea medilor , cu media cea mai mica se poate intra la mesageri iar cu cea mai mare medie la Garzile de elita.


Ultima editare efectuata de catre Pink~Dea in Mier Feb 22, 2012 2:43 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMier Feb 22, 2012 2:47 am

ok
Sus In jos
Alice
Administrator
Administrator
Alice


Mesaje Mesaje : 52895
Puncte Puncte : 58373
Reputatie : 28
Varsta : 28
Localizare : <3

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMier Feb 22, 2012 2:54 am

Va adaugati un al patrulea caracter!


Eu o sa fiu :
Selena __[nici un anime]
Sus In jos
Diancie
Administrator
Administrator
Diancie


Mesaje Mesaje : 52763
Puncte Puncte : 57849
Reputatie : 27
Varsta : 27
Localizare : Go To Sleep

Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitimeMier Feb 22, 2012 3:02 am

Eu o sa fiu:

Gin__niciun anime
Sus In jos
Continut sponsorizat





Regulile simulatorului Nyu Empty
MesajSubiect: Re: Regulile simulatorului Nyu   Regulile simulatorului Nyu I_icon_minitime

Sus In jos
 
Regulile simulatorului Nyu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulile Simulatorului
» Regulile simulatorului
» Regulile simulatorului
» Regulile Simulatorului ^^
» Regulile Simulatorului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
•Anime Vampire• :: Simulatoare :: Simulatoare :: Simulatoare Nyu :: Simulator Nyu-
Mergi direct la: